3dcatia.com Tüm MakalelerCatia V5 Makaleleri

Catia Ortak Sistem Donanım Gereksinimleri

Common hardware requirements:

Ortak donanım gereksinimleri:

Aşağıdaki şartları tüm işletim sistemlerinde desteklenen bu sürümü tarafından ortaktır.

Platform özgü şartlar altında sonraki konular açıklanmaktadır.

* Gerekli parçaları ve özellikleri

O Disk sürücü:

Bir dahili veya harici disk sürücüsü (en az tavsiye edilen boyut 4 GB ) çalıştırılabilir program verileri saklamak için gereklidir. Tüm CATIA V5 ürün Kurulum, Microsoft 2,0 GB gerektirir (R) Windows (R), 2.4 GB AIX de (R), 2,7 GB HP on-UX da, Solaris üzerinde 2,3 GB sistem gereksinimi vardır.

O Bellek:

RAM 256 MB minimum tüm uygulamalar için önerilir. 512 MB RAM ve üzeri DMU uygulamalar için tavsiye edilir. Dijitalleştirilmiş Shape Editör 2 (DSE) de ise (büyük verili koşullarda) RAM kullanılan miktardan daha büyük olabilir.

O Dahili / Harici sürücüler:

Dahili / Harici sürücü: Bir CD-ROM sürücü program yükleme için gereklidir.Aynı zamanda indirilebilir çevrimiçi belgeler ve erişim için opsiyonel diske gerek vardır.

O Görüntü:

Bir grafik renk Seçili platform ile uyumlu, ekrana özgü grafik kartı. Minimum kullanılabilirlik nedenlerden dolayı monitör boyutu önerilen 17 inç dir.

Windows iş istasyonları için Minimum çözünürlük 1024 x 768 dir. UNIX iş istasyonları için ise 1280 x 1024 gereklidir.

O Klavye:

Yerel uyumlu ulusal dil desteği olan belirli bir klavye gereklidir.

O işaret aygıtı (Mouse) :

Üç tuşlu fare. Windows iş istasyonları üzerinde bir iki tuşlu fare alternatif (üçüncü düğmesini klavye dizisi) taklit kullanılabilir. Üç tuşlu fare kullanılabilirlik nedenlerle önerilir.Intell Mouse (iki düğme artı bir tekerlek yerine üçüncü düğmesinin) üç Windows iş istasyonlarında düğmesine fare için bir alternatif olabilir. Tekerlek orta düğmesi olarak, bu tür çevrinme ve kaydırma gibi ek yöneldirimlerden sağlamak için çalışır.

* İsteğe bağlı bileşenleri ve özellikleri:

İsteğe bağlı bileşenleri ve özellikleri:

CATIA P2 ve P3, SpaceBall veya SpaceMouse, standart fare yanında, grafik yöneldirimlerini gerçekleştirmek için kullanılabilir (, dönüşümlü Pan) Zoom. Gerekli sürücüleri bu cihazlarla verilmektedir. Bu cihazların Desteği de DMU Rehberi 1 ve DMU Uzay Analiz 1 P1 ürünlerinde mevcuttur.

Genel çözüm ve sağlamlık, donanım ortamında kullanılan işletim sistemi ve sağlamlığına bağlıdır. Windows XP ve UNIX donanım yapılandırmaları Dassault Systemes tarafından CATIA V5 ürünleri çalıştırmak için sertifikalı olarak yayınlanmaktadır.

Her ne kadar CATIA V5 ürün yapılandırmalar veya grafik adaptörleri bu her platformlar için yukarıda belirtilen özellikler dışındaki diğer özel yapılandırmalar veya bağdaştırıcılar destek için kabul edilmemeyebilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu