Nedir?
Trend

CATIA COMPOSER Nedir?

Okuma Süresi: < 1 minute

Eski adı ile 3DVIA Composer yeni adı ile CATIA Composer, CAD datalarını kolayca içeriğine adapte ederek dökümanların görselleştirilmesine ve canlandırılmasına yarayan bir çözümdür. İsterseniz 3D model lerin BOM larını kullanarak servislere montaj ve de-montaj çalışmasını animasyonla anlatabilir. dilersenizde  3D görsel animasyonlar yaparak 2D/3D montaj resimleri oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda barındırdığı materyaller (malzemeler) ile parçanın gerçek zamanlı render görüntüleri ile resimler yada animasyon çalışmalarıda yapmanız mümkündür. Kinematik ve ters-kinematiğin yanı sıra, bu tür SVG ve CGM dosyaları gibi yüksek çözünürlüklü görüntü çıktısına dahil olmak üzere animasyon, kolayca oluşturulabilir.

Composer teknik olmayan kullanıcılar tarafından kullanılabilir ve CAD bilgi veya eğitimi gerektirmez. Oluşturulan çıktıların yeniden çalışmaya gerek kalmadan tüm çıktıları güncellemeye izin vermektedir. Öne çıkan çıktı türleri : *.exe, ve *.pdf dir.

CATIA Composer

3DVIA Composer ürün çıktılarının oluşturulması için devrim niteliğinde bir masaüstü uygulamasıdır.

CATIA Composer Player

Composer Player, ücretsiz bir yardımcı programdır. Son kullanıcı için (CATIA Composer kullanıcısı olmayan yada lisansına sahip olmayan kullanıcılar için) CATIA composer ile oluşturulan içeriklerin görüntülünmesine ve bir çok özelliği kullanabilmesine olanak sağlar.

Composer Player Pro

Composer ile oluşturulan etkileşimli 3D belgelerine, 3DVIA Composer Player Pro ile kullanıcı deneyimleri özellikli olarak aktarılabilir. Gelişmiş ActiveX API fonksiyonları tam bir set sağlam ve özelleştirilmiş etkileşimli 3D uygulamaları geliştirmek ve dağıtmak için bir yol sunar.

CATIA Sync ve CATIA Kurumsal Sync

Composer Sync ve composer Kurumsal Sync Composer ve kurumsal sistemlerin herhangi bir sayı arasında sofistike, XML tabanlı birleşme sağlar.

İlginizi çekebilecek diğer yayınlarımız:

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı