Catia Genel KategoriCatia V5 Makaleleri

DS CATIA V6 ‘da, Iray Render Motoru

Mental images tarafından yapılan basın açıklaması NVIDIA GPUs tarafından ivmelendirilen iray photorealism, CATIA V6 dizayn proseslerinin bir parçası haline geldi.

Software rendering ve görüntüleme araçlarının dünya çapındaki lideri ve NVIDIA’nın %50 den fazlasının sahibi olan mental images (SAN FRANCISCO & BERLIN–(iş ortaklığı)–), bugünlerde yaptığı açıklamayla iray® rendering teknolojisinin 3 boyutlu işbirlikçi dizayn çözümü olarak Dassault Systèmes CATIA V6 ya entegre edildiğini duyurdu.

Rendering teknolojisi,CATIA V6 sertifikalı olan NVIDIA® Quadro® ve Tesla™ grafik işleme ünitelerinin (GPUs) paralel işleme güçlerini artırdı, bu sayede ürün tasarımcıları, mühendisler ve pazarlama uzmanları CATIA ile etkileşimli olarak kendi dizaynlarında çarpıcı fotorealistik resimleri, rekor sürede meydana getiriyorlar.

‘‘Herkesin fikirlerini açık olarak,güçlü ve yüksek kaliteli fotorealistik görüntülemeyle aktarma,anlatma,iletme isteği esasen hızla artmaya başladı.V6 ile 3 boyutlu ürünün tıpkı gerçek hayattaki gibi görüldüğü tecrübe edildi.

3DEXPERIENCE CATIA V6 IRAY RENDER

Ürün tasarım ve inovasyon uzmanları,dizayn aşamasında etkileşimli, sezgisel, fotorealistik görüntülemenin dizayn aşamasının, bütününü oluşturan bir parçası olmasına şiddetle ihtiyaç duyuyorlar’’ diyor.

Dassault Systèmes, CATIA CEO su Jacques Leveillé-Nizerolle ‘‘mental images’in iray render’ı ile CATIA V6 sıradan kullanıcılarına, görüntüleme uzmanlarına ve stil danışmanlarına, ürünlerinde hızlı ve kolayca görsel canlılık deneyimi kabiliyetinin yanı sıra, dizaynlarında tasarım ve etkileşimli çalışma aşamaları boyunca, direk olarak çalışma ortamlarından itibaren fiziksel doğrulu 3 boyutlu görüntüler üretme kabiliyeti de sunuyor.’’

iray rendering teknolojisi CatiaLineRendering workbenchinde V6R2011x için mevcuttur.iray rendering teknolojisi otomotiv dizaynı,endüstriyel mühendislik,mimari görüntüleme ve tüketici ürünleri dizaynları içeren birden fazla endüstri içindeki kullanıcılarına dizayn proseslerinin herhangi bir anında görüntü renderlamak için, çok fazla beklemeksizin sorunsuz bir fotorealistik görüntüleme yaratma ve manüple etme iznini verir.

3DEXPERIENCE CATIA V6 IRAY RENDER

Yüksek kaliteli ürün ve cihaz tasarımı, tasarım kontrolleri ve yaratıcı pazarlama malzemeleri kısa bir zamanda meydana getirebilirler.Bunun için yeni NVIDIA Quadro profesyonel grafik ve Tesla yüksek performans işleme (HPC) çözümlerinin içindeki yüzlerce paralel çekirdeğin önceden güçlendirilmesi gerekir.

Her iki NVIDIA ve CUDA® teknolojileri etkin olarak yeni NVIDIA Fermi mimarisine dayalıdır.iray teknolojisi tasarımcılara ve mühendislere kolay bir ‘‘push button’’ renderlemesi sağlar.Böylece tasarımcı ve mühendisler son derece sıkıcı olan render hazırlama işleminden kurtulularak, kendi işlerine odaklanabilirler.

Sadece 5 sezgisel düzenleme ile kullanıcılar kolaylıkla fotorealistik görüntüler meydana getirebilirler.Bu görüntüler ustaca hazırlanmış aydınlatma ve gölgelendirmeler ile gerçek hayattaki ışıklandırma ve malzemeleri mükemmel şekilde simüle edebilirler.

Iray in CATIA Entegrasyonu

‘‘iray’in CATIA V6 ya entegre edilmesi ile ürün tasarımı dünyasına eşi görülmemiş bir performans ve gerçekçilik seviyesi getirildi,’’ diyor mental images CEO ve CTO su Rolf Herken. ‘‘şekillerin gerçek hayattaki görünüşleri ile tasarım prosesleri arasındaki kavramsal boşluğu, iray önemli ölçüde kapattı.’’

CATIA V6 kullanıcıları iray ın interaktif fotorealistik rendering kabiliyetini CATIA Live Rendering workbench i üzerinden kullanabilirler.Bu workbench artık CATIA Rendering ve CATIA Endüstriyel Tasarım Ürünleri ‘nin bir parçasıdır.

Mental Images Hakkında

Üç boyutlu içeriklerin kreasyonu,manüplasyonu ve görüntülenmesi için gerekli olan bilşen ve yazılım platformu sağlayıcısı ve sektörün uluslararası lideri olarak bilinen mental images, 1986 yılında kurulmuştur.

Şirketin renderlama ve diğer teknolojileri ; eğlence,bilgisayar destekli tasarım (CAD),mimarlık,bilimsel görüntüleme ve öncelikle kendi yazılım üründerinde ve uygulama servislerinde komplike görüntülere ihtiyaç duyan diğer endüstriler tarafından kullanılırlar.

Mental Images merkezi Berlin,Almanya olan NVIDIA nın,Amerikan mental images, Inc. in ve Melbourne, Avustralyalı mental images Pty Ltd.nin %50 den fazlasına sahiptir.

Mental images 3D grafikler ve 3D Web uygulama ve teknolojileri için kendini sadece temel araştırma ve geliştirmeye adanmış çok uluslu ve yüksek kaliteli mühendislere sahiptir.Daha fazla bilgi için www.mentalimages.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

NVIDIA Hakkında

NVIDIA 1999 yılında GPU teknolojisini orataya çıkardığında, tüm dünyayı bilgisayar grafiklerinin gücü konusunda aydınlatmış oldu.Ondan sonrada sürekli olarak görüntü işlemeye yeni standartlar getirdi.Nefes kesen, interaktif grafiklerin tabletlerden,taşınabilir medya oynatıcılarına; notebooklardan workstationlara kadar uzanan geniş bir yelpazede kullanılabilirliğini sağlamış oldu.

NVIDIA nın programlanabilir GPU daki tecrübesi paralel işlemedeki devrimlere liderlik etmiştir.Bu tecrübe supercomputing i ucuz ve geniş ölçüde erişilebilir de kılmıştır.

NVIDIA dünya genelinde 1600 den fazla patenti elinde bulundurur. Patentlerden bazıları kaplama tasarımı, ve modern işlemelere esin kaynağı olmuş kavramlarıda içerir. Daha fazla bilgi için www.nvidia.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazla oku:

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu