HaberlerNedir?Temel ipuçları

CATIA ICEM SURF – Yüzey Modelleme Sanatı

Okuma Süresi: 4 dk.

CATIA ICEM SURF Yüzey modelleme sanatı dendiğinde akla başarılı bir ürün dizaynı için yüksek kaliteli yüzey modelleme gerekliliği gelir. İlk denemede güvenilir doğru bir yüzey modeli oluşturmak için modelleme yazılımı G0 ve G3 kalite yüzeyleri, eğrileri ve formları için en gelişmiş matematiği uygulamalıdır. Sadece o da değil, mühendisin ve tasarımcının gerçekten isteğinin de sağlamalıdır, yazılım bunu dinamik ve etkileşimli olarak yapmalıdır.

Biz buna Açık Yüzey Modelleme diyoruz. 20 yıldan fazla süredir, ICEM A Sınıfı yüzey modellemenin gelişimide, yüzey analizinde ve görüntü dizaynlarında software çözümlerde dünya lideridir. Vizyon ICEM in yüzey modelleme pazarındaki şöhretinin üzerine inşa edilerek müşterilerin dijital yüzey modelleme tasarımının gelişimi proseslerindeki ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılar.

CATIA ICEM Surf Belirgin Yüzey Modelleme

CATIA ICEM SURF

Ürün tasarımı pazar başarısı için her zaman anahtar etken olmuştur. Ve büyük ürün tasarımlarında yazılım tabanlı yüzeyleme ve modelleme temel olmuştur. Bu felsefe, günümüzün sanal ürün geliştirme prosesinde, ICEM Surf ün yüzey modelleme için yüksek etkinlikli araç olarak gelişmesine rehber olmuştur.

ICEM Surf, otomotivi,havacılığı ve dayanıklı tüketim malları üreten endüstrileri içeren daha birçok endüstirilerde, yüzey modelleme tasarımcılarının ihtiaçlarını karşılıyor.Ayrıca modern ürün gelişimindeki tüm proses zincirlerini de kapsıyor, buna görünüş de dahil. ICEM Surf en çok yüzeyleme ihtiyacı talep edilen yerlerde bile örneğin tipik bir araç üretimi, uygundur.

CATIA ICEM SURF

ICEM Surf halihazırdaki CAD çevrelerini tamamlayan belirgin bir yüzey yazılımıdır. Pazar taleplerinin yeni ve değişken isteklerini karşılayabilmek için, her müşeterinin kendine has ürün geliştirme akışına adapte olacak şekilde dizayn edildi. Ayrıca sofistike A Sınıfı ürün dizayn prosesleri zincirini verir.

Birçok rakip ürünlerin aksine, ICEM surf herhangi bir CAD yazılımında kullanılmaya uygundur.Hem de Dassault Systèmes’ CATIA ürün profilinde tamamlayıcı bir bileşen olmuştur.

Performans ve Kalite

ICEM Surf ürün geliştirme ekiplerine yaratıcılık serbestliği ve tasaımlarındaki mühendislik performası ile tasarımın uyumunu hassas olarak birleştirme yeteneği verir. Sonuç? Çekici ama tamamen fonksiyonel dizaynlar – kaliteden ödün vermeden hızlı şekillenme.

Kalite – hem tasarım ve hem de model data oluşturma açısından – neden büyük otomotiv firmalarının ve tasarım stüdyolarının ICEM Surf e güvendiklerinin sorusunun yanıtıdır. Aslında olay araç üretimi ve dayanıklı tüketim mallarına geldiği zaman, birçok büyük isim ICEM Surf ün müşteri listesinde bulunmaktadır.

Kendi Tasarım Proseslerinizi Şekillendirin

Çünkü her mühendisin ve tasarımcının kendine özgü çalışma yöntemi vardır. ICEM Surf tasarımda tamamen serbestlik öneriyor. Ürününüzü kendi yönteminizle tasarlamak istediğinizde sizi ne çizimde, ne modellemede ya da iş akışı sınırlamalarıyla alıkoymaz,engellemez,aksatmaz.

CATIA ICEM SURF

Bununla birlikte Dassault Systèmes, ICEM Surf ün gelecekteki gelişimi için uzun soluklu bir yol haritası belirlemiştir, böylece gelişirken de müşteri taleplerini sırayla yerine getirebilecek. Bu da bütün ICEM Surf kullanıcılarına kendi pazarlarında rekabette istikrar ve yatırım koruması getirir.

“ICEM Surf 20 yıldan fazla süredir, yüzey modellemede eşşiz yetenekler sunuyor, ve ürün gelişimi yaklaşımımızın kalbinde müşterileriyle işbirliği yapıyor. Bu da onlara ürünlerinde maksimum tatmin taahhüdümüzü ve uzun vadeli yatırımlarının korunmasını kanıtlamamıza yardımcı oluyor.”

CATIA ICEM Surf Ürün Detayları

Başarılı bir ürün dizaynı için yüksek kaliteli yüzey modelleme gereklidir. İlk denemede güvenilir doğru bir yüzey modeli oluşturmak için modelleme yazılımı G0 ve G3 kalite yüzeyleri, eğrileri ve formları için en gelişmiş matematiği uygulamalıdır. Sadece o da değil, mühendisin ve tasarımcının gerçekten isteğinin de sağlamalıdır, yazılım bunu dinamik ve etkileşimli olarak yapmalıdır. Biz buna Açık Yüzey Modelleme diyoruz.

Herhangi Bir Fikir, Herhangi Bir Tasarım Verisi; ICEM Surf Onu Çalışır Hale Getirir

Tasarımınız ya da mühendislik prosesiniz ne olursa olsun, ICEM Surf yüzey modelleme personelinizi aşağıdaki gelişmiş araçlarla destekler:

• Çizgiden tasarım
• Nokta bulutları tabanlı tersine mühendislik
• CAD modellerinden tasarım
• İç/Dış tasarım
• Optimize üretim kitleri
• Mükemmel sunuş için görüntüleme

CATIA ICEM SURF

Basit olarak, ICEM Surf nasıl görünürse görünsün sizin fikirlerinizle ve çevrenizler çalışmak için dizayn edilmiştir. ICEM Surf ürününüzün tasarım şartnamesinde ihtiyaç duyduğunuz sanal yüzey modeli yaratır. Ayrıca geometrik yapılarıda yaratarak mühendislerinizin kaliteden ödün vermeden ürünü mümkün olan en hızlı şekilde pazara sunmasını da sağlar.
Yüzeyler sizin istediğiniz çalışma tarzına göre ve sizin belirlediğiniz şartlara göre modellenebilir ve modifiye edilebilirler. Geometrik yapılar için düşünmenize gerek yok – sadece fikrinizin oluşması için yazılımı kullanın ve sonra fikrinizin form alışını seyredin.

“ICEM Surf , gerçek kilden yaptığınız herşeyi küçük sanal dünyasında aynen yapmanıza izin verir. Ama ayrıca kilin yapamadığı şeyleride yapar – modeli alarak ürün gelişimindeki diğer adımlara taşıması gibi.” Ürün Çeşitliliğimiz – Tasarımınız Yararına.
Michel Pinon
WW Business Development Directo

Direk Modelleme ve Dinamik Teşhis

• Önce eğri çizmeden ve nokta bulutu oluşturmadan, direk 3D serbest form yaratılışı ve modfikasyonu
• Gelişmiş aralık, tesfiye ve pürüzsüzlük analizi kapasitesi
• Erken teşhis ve potansiyel homologasyon güvenlik konuları giderme kapasitesi
• Dinamik güncelleştirme değişiklikleri yapılmış olarak görüntüsel teşhis
• Her tasarım değişikliğinde gerçekçi, gerçek zamanlı rendering

Gelişmiş Yüzeyleme Teknolojisi

• Otomobil iç ve dış tasarımı ve tüketici ürünleri ve yapısal yüzeyler için A Sınıfı yüzeyler
• Ölü tasarımda ve araçlarda yüksek kaliteli yüzeyler
• Birleşik Modelleme – yüzey modelleme işlemini önemli ölçüde kolaylaştıran ve daha doğal yapan bütün modelleme fonksiyonlarının birleşimi olan bir metod, lokal ve global tek bir menüde.
• Lokal ve Global modelleme seçenekleri
• Kesilmiş yüzeylerde dahil olmak üzere serbest form temsirline (NURBS, Bezier) dayanır.

CATIA ICEM SURF

Tersine Mühendislik

• Sayısallaştırılmış fiziksel modellerden kolayca geçiş imkanı
• Sayısallaştırılmış verilerden ya da CAD verilerinden otomatik yumuşatılmış ve yakınlık kapasiteli serbest form yüzeyleri oluşturmak.
• Bütün dokunmatik problar, lazer tarayıcılar ve optik sayısallaştırıcı formatları desteklenir.
• Düzenli ya da düzensiz (nokta bulutları) sayısallaştırılmış verilerden kısa zamanda yüzey modelleri oluşturma

Sanal Modelleme

• Tasarım estetikliği ile mühendislik işlevselliği arasındaki boşluk arasında köprü
• Uygulanabilirlik konularını çözerken tasarım amacını koruma
• Hızlı oluşturma, tamamen uygulanabilir, yüksek kaliteli estetik tasarımlar
• Büyük database olsa bile kolayca görselleştirme

Görselleştirme

• Model doğrulama ışık efekti ve gölgeleme
• Gerçek zamanlı rendering ve fotorealistik gölgeleme
• Ürünü içinde modelleme yazılımı da bulunan Reality Modelling kullanarak görselleştirme
• Fikirlerinizi gerçek hayata taşır

İlginizi çekebilecek diğer yayınlarımız

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı