Catia V6 Makaleleri

Catia V6 2009x Sürümü

Okuma Süresi: 4 dk.

CATIA V6 2009x sürümü baştan başa oldukça büyük ilerlemeler, PLM 2.0 gerçeklik olarak yapmak için gerekli olan bütün Catia V6-portföyünde ( CATIA, DELMIA, ENOVIA, SIMULIA ve 3DVIA ) uyum içinde birbirini takip eden esas değerlerden oluşturulmuştur. Catia V6, 11 Sanayinin karşılıklı PLM süreçlerini kaptmak, mühesndiliklerin ve bütün girişimci işletmelerin süreçlerine bir örnek yapmak için tasarlanır.

GLOBAL COLLABORATIVE INNOVATION ( KÜRESEL İŞBİRLİĞİ İLE YAPILAN BULUŞLAR)

Bir otomotiv bakım teknisyeni, bir araba motorunun, neden arzlandığını anlamak için belirlenen farklı bir ülkede ki bir motor mühendisiyle internet üzerinde çalışır. Mühendisler, birlikte problemin kesin olarak yerini belirtmek ve onarım için gerekli olanları tanımlamak için 3D’de motor modelini keşfeder.V6 sayesinde,Üründe pay sahibi olan ,3D nin evrensel lisanını kulanıyor olan herkes ürünün yaşam döngüsüne katkıda bulunabilir ve bu durum nihai tüketicilerinide kapsar.

Catia V6 R2009x’e en son eklemelerin bazıları: topluluklar için arttırılan yeteneği yardımcı birleşen ve açıklayıcı notları kapsıyor olan ortak gözden geçirme araçları.

CATIA V6 R2019X

üç boyutlu 3D N-Way sohbetiyle 3D’de tüm proje toplumunun birbirini etkilemesi için anlık görüntü değişimi ve 3D bakış açısı eşleşmeleri ile fikirlerini ifade etmesini sağlar.

LIFELIKE EXPERIENCE (CANLI GİBİ GÖRÜNEN DENEYİMLER)

Bir pazarlam yetkilisi ,bir tüketici odak grubuna şirketinin en yeni ürününü interaktif 3D ortamında gösterir. Onlar, gerçek dünyadaymış gibi O, onun, kırmadığı gruba göstermek için asıl zeminde ürünü düşürür.Catia V6 ile Sanal ürün, gerçek yaşamdaymış gibi görünür(ekranda imge oluşturma yoluyla) ve davranır.Ve Gerçek yaşamı örnek alan Catia V6’in sezgiyle elde edilen arayüzüyle, herhangi bir kullanıcı kolayca, bilgi için arayabilir, iletebilir, işbirliği yapabilir, ve ürünleri 3D modelleme internet üzerinde geçirebilir.

Catia V6 R2009x’de nelerin yeni olduğunun dair bazı örnekleri: Yeni malzemeler, efektler ve araba boya gölgelendiricileri ile arttırılan betimleme yetenekleri.3D de şimdi,simulasyon yaşam döngüsünü idare etme bilgisine ek olarak ek olarak , 3D de 3D Live Paradigma nın imkan verdiği herbir kullanıcıya sezgisel olarak kullanma ile gereksinimleri geninişletilen, ürünün pratik,mantıklı, ve fiziksel tanımlarını verir. Dijital imalat ve üretimde(üründe), şimdi NC programcıları sanal bir NC makinesini ile üretim bölümünde üzerinde çalışılmış gibi tool path programlarını en iyi şekilde kullanabilir ve üretimin geçerliliğini denetleyebilir.

CATIA V6 SINGLE PLM PLATFORM

FOR IP MANAGEMENT

PLM 2.0 nın her tarafa nüfüz eden işbirliği formu bir platform gerektirir bu platform kendisine bağlı olamksızın bütün ürün bilgisini birleştirebilir PLM sisteminde ki bilgi başka bir girişim uygulamasında da olabilirdi, veya yapılı olmayan bir veri kaynağında, lakin ,PLM system, herhangi bir yerden kolayca erişilmeye ihtiyaç duyar. Zihinsel malın saf hacmi(IP), bir ürünün yaşam çevrimi boyunca ve bütün mühendislik ve iş disiplinlerinin karşısında sağlam IP idare yeteneklerini gerektirir.

Satın alma,mühendislik ve bakım internet üzerinden yeni bir proje için en iyi parçayı seçmek için işbirliği yaptığını hayal edelim onları herbiri tüm veri takımın da kendi kısmına odaklananır. Some examples of what’s new in V6R2009x:IP yönetimi süresince V6 nın tek veri modeli ve ortamı sayesinde, Dassault Systèmes, tüm metal paraçalrı birleştirilmiş bütün bir otomobilin çözümünü iletir ki otomobilin tüm tasarımı entegre olmuş,üretim planlama ve üretim/süreç veri yönetimi tamamlanmışdır.

Ayrıca V6R2006x , konfigirasyon çözümü malzemenin bir mühendislik hesabının da kapsar bu hesap eşsiz ürün biçimlerini sağlayan ve seri numaralarını inşa eden aynı zamanda birim seri numaraları değişikliklerini izlemeye imkan veren dinamik olarak türeyen kendine özgü BOM bakış açılarıdır. Sanal tasarım ve gerçekçi simülasyon alanlarında, topluluk için bütünleştirilmiş yetenekler,bir veri modelinin de yapısal ve kinematics analizi ,kullanıcının ürün performans deneyimine daha erken ulaşmasını sağlar.

CATIA V6 ONLINE CREATION AND COLLABORATION

Bir tasarımcı merkez ofis veri tabanına bağlı olan bir dizaynı, evinde hayal ediyor ve düzenleyerek ,bu bağlamda ,kayda alıyor . Ağ üzerinde,birden fazla uzak yerle aynı noktada toplanarak karşılıklı olarak ürün yetkilileri ve işbirlikçileri gerçek zamanlı olarak çalışmalrını sağlar.Tasarım toplumları ürününleri 3D sayesinde online olarak tümüyle tasarlar ve tecrübe edereler,örneğin,ilgili tasarımın çalışması için. Catia V6 R2009x’de en son gelişmelerin bir kısmı: Dassault Systèmes, yeni sistem mühendislik yetenekleri ile bütün sanayilerdeki elektronik içeriğin gelişme eğilimine hitap etmeye devam eder. Catia V6 geliştirmek için sıra ile bileşim süreci,iki extra yaklaşımı kapsar: grid and solid.

READY-TO-USE PLM BUSINESS PROCESSES

Catia V6, 11 sanayinin karşıklı PLM süreçlerini kapatmak ,mühendisliklerin ve bütün girişimci işletmelerin süreçlerini bir örnek yapmak için tasarlanır Catia V6 sanayi hızlandırıcıları, her sanayide değeri yakalar ve sanayi-özel PLM ürün gelişmesini en iyi uygulama iie sağlar. Hükümet denetimi altındaki sanayiler için ,Bu yeni sürüm denetimi artırmayı sağlar.Yeni sürüm şirketlerin gelişmekte olan bölgesel çevre düzenlemeleri sürecinde ve high-tech sanayilere ayak auydurmasına imkan verir.

yaşam bilimlerinde ürün geliştirme yeniFDA dan faydalanır,uygun yetenekleri hesaplamak ve rapor etmek için. Kaynak kullanma sahasında,Catia V6 R2009x üretim atölye asistanları ilemarka ve parakende satış ana merkezini muntazam bağlantılarla donatıyor.

Catia V6 LOWER COST OF OWNERSHIP

PLM’den sora ilk kez ,kullanıcıların bütün uygulamaları için ortaklık,eğitim,zaman,operasyon desteği ve etkin işbirliğini kkışkırtan maliyetlerini keskin bir şekilde azaltan tek bir veri tabanına sahip oluyor. Ayrıca,Onun açıklığıyla V6’in SOA mimarisi, bütünleştirme maliyet fiyatlarını aşağı çeker.In Catia V6 R2009x,Yeni yol gösterici keşif grafikleri girişim bütünleştirmesi, yeni bir “İmmersive” CAD aleti kullanıcı arayüz paradigmasıyla bunu resimler.

Paralel olarak, Dassault Systèmes, Catia V5 teknolojisine yatırım yapmaya devam ediyor ve son günlerde Catia V5R19’i piyasaya sürdü.Ayrıca tüm CATIA V5R19 geliştirmelerine Catia V6 R2009x’dende ulaşılabilir.Sonuç olarak, Catia V5 R19 satın alan müşteriler, Catia V6’da onları bekliyor olan aynı fonksiyonları bulacaklar.

Bu nedenle Catia V5 R19, Catia V6 ya geçişi oldukla kolaylaştıracak. Ayrıca,destek için işbirliğine dayalı Catia V4/V5/V6 tasarım seneryoları Catia V6 nın aşamalı olarak adaptosyonuna imkan veriyor, örneğin OEM ve onun tedarik zincirinde olduğu gibi.

Daha fazla oku:

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Piyasaya şu an rapid… olsun torr… olsun birçok kopyası düştü fakat sanki tam değil kırpılmış yada demo sürümü o nedenle indireceklere tavsiye etmiyorum kotalıysa internetiniz boşuna kasmayın, sınırsızsada internetinizi kasmaya değmez 😉 iyi çalışmalar blog çok güzel çalışmalarınızın devamını dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı