3dcatia.com Tüm MakalelerCatia Genel Kategori

Detroit Auto Show da sahneye çıkan araçların yuzde 80 inden fazlasının dizaynı CATIA ile yapılmıştır

Okuma Süresi: 3 dk.

Dassault Systèmes, 11 Ocak 2009’da Detroit, Cobo Hall’da gerçekleştirilen 2009 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı (NAIAS) ‘nda yer alan tanıtım ve konsept araçlarının geliştirilmesinde CATIA’nın kullanıldığını duyurdu.Otomotiv endüstrisi; günümüzde aşırı baskı ve denetleme altında olduğundan, yaratıcılıktan ve kaliteden ödün vermeksizin maliyetleri ve zamanı azaltmak için araç geliştirme proseslerini eniyilemeyi amaçlamakta.


CATIA, yetkin kapasitesiyle bu gibi alanlara pozitif ve önemli bir derecede etki etmeyi başarmaktadır.

CATIA’nın otomatikleşmiş tasarım şablonlarından ötürü, tasarımcılar dizayn sürecini düzenli ve standart bir biçimde tamamlayabilmektedirler. Bu da yeni metodlara ayırılabilecek bir zaman sağlamanın yanısıra bu şablonlar üzerinde oluşturulan tüm modellere ekstra avantajlar sağlamaktadır. Eşzamanlı paylaşımla, tek bir veritabanında tüm bilgi birikim toplanıp depolanabilmektedir. Tasarım özelliklerindeki değişiklikler otomatik olarak tüm disiplinlere göre sisteme yansıtılarak herkesin en güncel verilerle çalışmasını sağlamaktadır.


Catia

Ürün proje süreci yönetimi (PLM) teknolojisi, tasarımcıların ve kullanıcıların aralarında bir işbirliği sağlayarak tasarım sürecini destekler ve bu sürecin kapasitesinin artmasını sağlar. Şimdiye kadar yapılan çalışmalar, bir şirketin bilgiyi kullanacak yeni alanlar araması ile şirketin yenilenme yetisi arasında güçlü bir korelasyon olduğunu göstermektedir. Günümüzde dünya üzerindeki bir çok otomotiv üreticisi CATIA, DELMIA, ENOVIA, SIMULIA ve 3DVIA gibi Dassault Systèmes’ PLM çözümlerini kullanmaktadırlar. Bu sistemler üreticilerin araç tasarım ve üretim süreçlerini sanal dünyada optimize ederek daha kaliteli ürünleri daha kısa zamanda ve daha az maliyete geliştirmesini sağlamaktadır.

The Dassault Systemes’ PLM sistemleri yüksek mühendislik başarısı, PLM’i derin üretim çevrimlerine genişletmeyi, orta ölçekli şirketler için PLM adaptasyonu, IP proje süreci yönetimini genişletmeyi ve birçok sistemsel entegrasyon imkanları sağlamaktadır. Ayrıca, Dassault Systèmes’ DELMIA sanal otomasyon yapılandırma sistemi; 2009 Automotive News PACE ödüllerinde finalist olarak seçilmiş olup dünya çapındaki otomotiv üreticileri arasında; endüstriyel yenileşme, teknolojik ilerleme ve iş performansının bir sembolü olarak kabul görmüştür.

Kaynak (Source) :      http://www.3ds.com     http://www.naias.com

* Based upon NAIAS vehicle introductions announced in January 5, 2009 Automotive News.

Orjinal metin : http://www.3ds.com/company/news-media/press-releases/release/1953/1/?cHash=e1c10c5cc8

Subscribe Share/Save/Bookmark

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı